Spory niedosyt. Remis z Zorzą

W meczu 12 kolejki jarosławskiej Klasy Okręgowej nasz zespół zremisował z Zorzą Zarzecze 1-1. Obie bramki padły w pierwszej części gry. Goście objęli prowadzenie w 18 minucie po strzale głową Arkadiusza Roga. Tuż przed przerwą wyrównał z rzutu karnego Mateusz Cywka, za faul podyktowany na Mirosławie Banasiu. Pomimo kilku dogodnych sytuacji z obu stron w drugiej części wynik nie uległ już zmianie.

Do sporej kontrowersji doszło w 35 minucie spotkania. Po rzucie rożnym wykonywanym przez Dawida Gołębiowskiego piłkę do bramki skierował Mateusz Gałka. Arbiter główny spotkania wskazał na środek boiska, a bramkarzowi gości została udzielona pomoc medyczna. Gdy piłka od ponad minuty stała na środku boiska gotowa do wznowienia gry przez Zarzeczan sędzia podbiegł do arbitra liniowego i po krótkiej konsultacji odgwizdał faul na bramkarzu... Najdziwniejsze jest to, że wcześniej liniowy w absolutnie żaden sposób nie sygnalizował przewinienia... Zatem w Narolu byliśmy świadkami pierwszej wideo weryfikacji VAR na poziomie Klasy Okręgowej i zapewne pierwszej w historii bez użycia nagrania wideo...

Roztocze Narol - Zorza Zarzecze 1-1(1-1)
0-1 Róg(18), 1-1 Cywka(43-karny).

Roztocze: Woś - Gołębiowski(60.Zdybek), K.Wolańczyk, Zieliński, Bielec, Chmielewski(46.Mazurkiewicz(90.Byra)), Przednowek, Zuchowski, Cywka, Banaś, Gałka.

Zorza: Panek(46.Góra) - Szczepański(55.Pakuła), Stecko, Rząsa, Róg(43.Bielecki), Kwolek(71.Mikołajek), Gurak, Gawłowski(77.Kałamarz), Gloc, Drob, Białogłowski.

Żółta kartka: Zuchowski.

Sędziował: Damian Kublas.
Asystenci: Daniel Iwański i Kacper Krasicki.